Jak probíhá refinancování půjček

Pokud máte sjednanou půjčku, může se stát, že najdete lepší nabídku u konkurenční společnosti. Převedením úvěru do jiné banky se dají ušetřit nemalé částky. Zdá-li se vám váš úvěr nevýhodný, poohlédněte se jinde. Zjistěte si, jaké jsou podmínky pro převedení půjčky a kolik ušetříte. Refinancování půjčky se často vyplatí.

Co je to vlastně refinancování

Refinancování je převedení půjčky od jednoho věřitele k jinému. Může se jednat jak o banku, tak i o nebankovní společnost. Ušetřit lze na úrocích, může se prodloužit doba splatnosti nebo vám budou nabídnuty nižší splátky. U vyšších půjček je to mnohdy úspora v řádech tisíců korun. Je třeba porovnávat u všech nabídek jejich RPSN, nejen výši úroků. Celkové náklady jsou nejdůležitějším ukazatelem. Při výhodné refinancování zaplatíte ve výsledku za půjčku méně.

Proč je převod půjčky výhodný

Díky konkurenci ceny za půjčky a úrokové sazby neustále klesají. Pokud jste si před nějakou dobou vzali půjčku, je teď reálná šance, že seženete lepší konkurenční nabídku s nižším úrokem, než tehdy. Také se můžete zbavit některých poplatků za poskytování. Sníží se měsíční splátky, díky čemuž se uleví rodinnému rozpočtu. Navíc, pokud budete potřebovat, banka vám může nabídnout i půjčku dalších peněz.

Jak probíhá převedení půjčky do jiné společnosti

Refinancovat lze bezúčelové půjčky, hotovostní půjčky, konsolidované půjčky, hypotéky nebo účelové půjčky. Nejdříve se musíte informovat o možných nabídkách. Nejlepší je navštívit vybranou společnost a informovat se přímo na místě o podmínkách převedení. Samotné refinancování zařídí banka přímo za vás, vy musíte pouze dodat všechny podklady, většinou stačí kopie smluvní dokumentace. Převedení lze provést i online, zde se musí dokumenty oskenovat a zaslat elektronicky. Průměrná doba pro převod je jeden týden.
Náš tip: Informace o dalších typech půjček naleznete například zde: iPůjčka-ještě-dnes.cz – okamžitá půjčka od nebankovních společností, Půjčka-10000 – snadná a dostupná půjčka do 10000 Kč, iPůjčky-online.cz – internetové půjčky online, Půjčka bez doložení příjmu – dostupná a rychlá půjčka pro ty, kteří nemohou doložit výši svého příjmu.


Další články:
Hospodářská komora ČR: Podpora a rozvoj českého podnikáníJak probíhá refinancování půjčekJak ušetřit za volání?Na co pamatovat při změně trvalého bydlištěOdejít či neodejít do předčasného důchodu?Na co se zaměřit při výběru půjčkyRychlá půjčka ZaimoInformace o půjčkách od soukromých osobSMS půjčka bez 1 KčPůjčka před výplatou každému 5000Rychlá půjčka ihned na účet do hodinySlevomat.cz - wellnes pobyty pro dvaPůjčka na exekuci, odluženíSMS půjčka bez registruPůjčka ihned na účet bez 1 Kč šetří čas
Všechna práva vyhrazena © 2013 Půjčka-pro-důchodce.cz. Provozovatel tohoto webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelského úvěru ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb. Web byl vytvořen za účelem poskytnout informace, které jsou čerpány z různých zdrojů.