Důležité upozornění: Údaje publikované na této stránce byly aktuální v době vzniku článku. V současné době jsou tedy již možná zastaralé. Doporučujeme ověřit informace i z dalších zdrojů.

Nebankovní půjčky online

08/11/2013

Finanční trh a trh půjček se dá rozdělit na dvě oblasti - bankovní a nebankovní. Půjčka pro důchodce je nabízena v bankovním i nebankovním sektoru, mnohdy se ale bankovní a nebankovní produkty výrazně liší svými parametry.

Bankovní půjčky – nízká rizika a výhodný úrok

Banky jsou finanční společnosti se státem udělovanou licencí a na rozdíl od nebankovních společností jsou vázány mnoha pravidly a standardy. Díky tomu jsou rizika u bankovních produktů a zejména půjček minimální. Bankovní úvěry jsou také známé nízkými úroky.

Tyto výhody jsou vykoupeny o něco vyšší mírou administrativy, než s jakou se setkáme u nebankovních firem. Součástí tohoto "papírování" je i důkladnější prověření klienta – pro udělení půjčky je ve většině případů vyžadován stabilní příjem (může se jendat i o důchodový výměr) a čístý registr dlužníků.


Náš tip: Více o výhodné bankovní půjčce pro důchodce se můžete dozvědět na tomto webu.

Nebankovní půjčky – rychlost a dostuppnost

Oproti bankám nejsou nebankovní společnosti Vázány tak přísnými pravidly a proto si mohou u svých půjček více riskovat. Mohou si tedy dovolit půjčit i klientům, kteří mají minimální příjem, nemohou svůj příjem doložit nebo mají zápis v registru dlužníků. Rovnněž rychlost nebankovních půjček je zpravidla vyšší než u bank.

Tyto výhody jsou ovšem vyváženy vyššími riziky – ne u všech nebankovních společností se setkáme se solidním jednáním a je proto dobré si nebankovní půjčku uvážlivě vybírat. Je moudré obracet se spíše na známější a zavedenější společnosti než na malé a neznámé nebankovní subjekty.

Náš tip: Informace o dalších typech půjček naleznete například zde: iPůjčka-ještě-dnes.cz – okamžitá půjčka od nebankovních společností, Půjčky bez doložení příjmu na Maxi-půjčky.cz jsou tady pro ty, kteří nemůžou prokázat svůj příjem. Půjčka-10000 – snadná a dostupná půjčka do 10000 Kč, iPůjčky-online.cz – internetové půjčky online, Půjčka bez doložení příjmu – dostupná a rychlá půjčka pro ty, kteří nemohou doložit výši svého příjmu.


Další články:
Hospodářská komora ČR: Podpora a rozvoj českého podnikáníJak probíhá refinancování půjčekJak ušetřit za volání?Na co pamatovat při změně trvalého bydlištěOdejít či neodejít do předčasného důchodu?Na co se zaměřit při výběru půjčkyRychlá půjčka ZaimoInformace o půjčkách od soukromých osobSMS půjčka bez 1 KčPůjčka před výplatou každému 5000Rychlá půjčka ihned na účet do hodinySlevomat.cz - wellnes pobyty pro dvaPůjčka na exekuci, odluženíSMS půjčka bez registruPůjčka ihned na účet bez 1 Kč šetří čas
Všechna práva vyhrazena © 2013 Půjčka-pro-důchodce.cz. Provozovatel tohoto webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelského úvěru ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb. Web byl vytvořen za účelem poskytnout informace, které jsou čerpány z různých zdrojů.