Důležité upozornění: Údaje publikované na této stránce byly aktuální v době vzniku článku. V současné době jsou tedy již možná zastaralé. Doporučujeme ověřit informace i z dalších zdrojů.

Půjčky od soukromých osob

13/10/2014

Jednou z možností, jak si ve finanční nouzi vypůjčit peníze, jsou soukromé půjčky, tedy rychlé půjčky od soukromých osob. Jde o nebankovní produkt, který nabízí peníze velmi snadno a rychle. Pokud selžou varianty jako banky a nebankovní společnosti, bývá to často poslední možnost, jak získat peníze na nutné výdaje.

Snadná a rychlá půjčka

Při vyřizování soukromé půjčky se vás nebude nikdo ptát, za jakým účelem peníze potřebujete. Problémem nebývá ani negativní zápis v registru dlužníků. Není většinou potřeba předkládat výpis z účtu nebo jinak dokládat pravidelný příjem. Snadnost vyřízení takové půjčky je vyvážena její vysokou cenou a mnohými riziky.

Pozor, abyste nepřišli o majetek nebo střechu nad hlavou

Tyto půjčky mají poměrně hodně záludností, na které je nutno dát si pozor. Především - půjčku získá snad každý, kdo o ni zažádá, i když není schopen ji splatit. Proto by klienti měli být zodpovědní a dobře si takový krok rozmyslet. Jelikož se podepisuje směnka, může se pak snadno stát, že vás navštíví exekutoři, nebudete-li schopni půjčku splácet. Jestliže jste dali do zástavy automobil nebo dokonce nemovitost, i o ty pak můžete poměrně jednoduše přijít. Dalším rizikem jsou podvodné nabídky soukromých půjček, kterých je všude plno.

Podpis směnky má svá rizika

Od soukromých investorů si lidé půjčují na základě směnky nebo smlouvy se zástavou majetku. Vždy si důkladně pročtěte smlouvu. Půjčujte si jen od prověřených osob, dbejte na reference. Podpis směnky nese svá rizika. Sjednává se dohoda, ve které jsou stanoveny podmínky vyplnění směnky a ta má zajišťovací funkci. Pečlivě zvažte, komu směnku podepíšete. Můžete se totiž setkat i s nesolidním jednáním.

Směnka je ošemetný nástroj, napsána může být na čemkoliv, klidně na ušpiněném kusu papíru. Ovšem rychlost a síla její vymahatelnosti je obrovská. Soudy řeší spory velmi rychle a řešení dluhů předávají exekutorům.

Náš tip:

Nežli si brát velmi rizikové půjčky od soukromníků, raději se informujte o rychlých a dostupných půjčkách od prověřených společností.
Náš tip: Informace o dalších typech půjček naleznete například zde: iPůjčka-ještě-dnes.cz – okamžitá půjčka od nebankovních společností, Půjčka-10000 – snadná a dostupná půjčka do 10000 Kč, iPůjčky-online.cz – internetové půjčky online, Půjčka bez doložení příjmu – dostupná a rychlá půjčka pro ty, kteří nemohou doložit výši svého příjmu.


Další články:
Hospodářská komora ČR: Podpora a rozvoj českého podnikáníJak probíhá refinancování půjčekJak ušetřit za volání?Na co pamatovat při změně trvalého bydlištěOdejít či neodejít do předčasného důchodu?Na co se zaměřit při výběru půjčkyRychlá půjčka ZaimoInformace o půjčkách od soukromých osobSMS půjčka bez 1 KčPůjčka před výplatou každému 5000Rychlá půjčka ihned na účet do hodinySlevomat.cz - wellnes pobyty pro dvaPůjčka na exekuci, odluženíSMS půjčka bez registruPůjčka ihned na účet bez 1 Kč šetří čas
Všechna práva vyhrazena © 2013 Půjčka-pro-důchodce.cz. Provozovatel tohoto webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelského úvěru ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb. Web byl vytvořen za účelem poskytnout informace, které jsou čerpány z různých zdrojů.