Jak probíhá refinancování půjček

Pokud máte sjednanou půjčku, může se stát, že najdete lepší nabídku u konkurenční společnosti. Převedením úvěru do jiné banky se dají ušetřit nemalé částky. Zdá-li se vám váš úvěr nevýhodný, poohlédněte se jinde. Zjistěte si, jaké jsou podmínky pro převedení půjčky a kolik ušetříte. Refinancování půjčky se často vyplatí.

Co je to vlastně refinancování

Refinancování je převedení půjčky od jednoho věřitele k jinému. Může se jednat jak o banku, tak i o nebankovní společnost. Ušetřit lze na úrocích, může se prodloužit doba splatnosti nebo vám budou nabídnuty nižší splátky. U vyšších půjček je to mnohdy úspora v řádech tisíců korun. Je třeba porovnávat u všech nabídek jejich RPSN, nejen výši úroků. Celkové náklady jsou nejdůležitějším ukazatelem. Při výhodné refinancování zaplatíte ve výsledku za půjčku méně.Proč je převod půjčky výhodný

Díky konkurenci ceny za půjčky a úrokové sazby neustále klesají. Pokud jste si před nějakou dobou vzali půjčku, je teď reálná šance, že seženete lepší konkurenční nabídku s nižším úrokem, než tehdy. Také se můžete zbavit některých poplatků za poskytování. Sníží se měsíční splátky, díky čemuž se uleví rodinnému rozpočtu. Navíc, pokud budete potřebovat, banka vám může nabídnout i půjčku dalších peněz.

Jak probíhá převedení půjčky do jiné společnosti

Refinancovat lze bezúčelové půjčky, hotovostní půjčky, konsolidované půjčky, hypotéky nebo účelové půjčky. Nejdříve se musíte informovat o možných nabídkách. Nejlepší je navštívit vybranou společnost a informovat se přímo na místě o podmínkách převedení. Samotné refinancování zařídí banka přímo za vás, vy musíte pouze dodat všechny podklady, většinou stačí kopie smluvní dokumentace. Převedení lze provést i online, zde se musí dokumenty oskenovat a zaslat elektronicky. Průměrná doba pro převod je jeden týden.
Náš tip: Informace o dalších typech půjček naleznete například zde: iPůjčka-ještě-dnes.cz – okamžitá půjčka od nebankovních společností, Půjčka-10000 – snadná a dostupná půjčka do 10000 Kč, iPůjčky-online.cz – internetové půjčky online, Půjčka bez doložení příjmu – dostupná a rychlá půjčka pro ty, kteří nemohou doložit výši svého příjmu.


Další články:
Jak probíhá refinancování půjčekJak ušetřit za volání?Na co pamatovat při změně trvalého bydlištěOdejít či neodejít do předčasného důchodu?Na co se zaměřit při výběru půjčkyRychlá půjčka ZaimoInformace o půjčkách od soukromých osobSMS půjčka bez 1 KčPůjčka před výplatou každému 5000Rychlá půjčka ihned na účet do hodinySlevomat.cz - wellnes pobyty pro dvaPůjčka na exekuci, odluženíSMS půjčka bez registru

Všechna práva vyhrazena © 2013 Půjčka-pro-důchodce.cz. Provozovatel tohoto webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelského úvěru ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb. Web byl vytvořen za účelem poskytnout informace, které jsou čerpány z různých zdrojů.